Aed, Kodulood

2018.aasta kokkuvõte. Minu unistuste eeskoda. Aiatööd ja suur konteineritäis prügi..

2014.aasta alguses alustasime eeskoja edasi ehitamisega. 2013.aasta remondist ja ehitamisest oli jäänud eeskoda selliseks nagu allolevatel piltidel näha. Minul oli koguaeg vaimusilmas pilt, milline peaks meie eeskoda välja nägema. Hele, avar, romantiline…selline, et kui välisuksest sisse astud, siis tekib “vau!” effekt. Vähemalt minu jaoks. 

Kuna Haapsalus on tapeetide valik nagu ta on, siis täpselt sellise tapeedi nagu soovisime, saime Tallinnast Bauhausist. Tapeedirull maksis ca 18euri ja neid ostsime 3 rulli. Väike remont võib lõpuks päris kalliks minna. Liistud, kruvid, värvid, pahtel..Õnneks tööraha ei lisandu kui mees ise oskab teha.

Tagasi eeskoja juurde. Õnneks oli Peremees minuga ühel lainel ja tema ettekujutus ühildus minu omaga ning seetõttu palju vaidlemist ette ei tulnud. Kuigi tema algselt ei tahtnud valgeid seinalaudu. Hakkas ikka oma “liiga steriilne ja liiga valge” jutuga (teeks ikka mingi toonitud variandi :D). Õnneks tegime ikka nii nagu mina ütlesin ja nüüd kiidab ta ise ka, et väga ilus on.

Eeskoja sisemised aknalauad ja põsed olid ka viimistlemata ja  tänu minu kevadistele tomatitaimede ettekasvatamisele veekahjustusi saanud. Aknalauad said lõpuks vist ca 5 kihti värvi selga, muudmoodi poleks ära katnud neid koledaid laike.

Lisaks kadus eeskojast see pruun veinikapp ja vana tumba. Asemele ostsime RUG-ist ägeda riidenagi (algul tahtsime heledat, aga praegune meeldib mulle isegi rohkem- lisab värvi) ja Shoppast (tegelikult tuli vist Aatriumist, kuna oli Aatriumi kastis) tellisin järikasti, mis on ka praktiline (meil on pidev ruumipuudus ja sinna saab asju sisse panna). RUG-ist ostsime ka uue heleda vaiba. Täpselt Peremehe 35-ndaks juubeliks jõudsime kenasti valmis. Paar kuud võttis aega.

Siiani (aasta 2019 hakkab varsti läbi saama) pole me veel sobivaid kardinapuid ja kardinaid leidnud.

Jaanuar 2018
Märts 2018

Kevadel sai tegeletud aiaga, suuri kive maa seest välja kaevata ning lõpuks tellisime ka suure prügikonteineri (180€). Nelja aastaga oli kogunenud palju asju-jäätmeid, millest oli hea ühe korraga lahti saada. Lisaks liigutasime palklaua teise kohta (uskumatu, aga see oli omaette suur töö). Õnneks sõbrad tulid appi 🙂

Suvi ning sügis läksid lihtsalt vaikselt toimetades mööda, eriliselt suuremaid töid me ei teinud.

Ma olen oma maja boss, ainult et mu naine teeb otsuseid. /Woody Allen/

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.