Aed, Kodulood

2016. Pesamuna sünd, isetehtud kasvuhoone ja aed

2016.aasta oleks nagu eile olnud, vähemalt selle aastased emotsioonid on mul siiani meeles. Talv möödus rahulikumas tempos ning kevade saabumist tähistasime Ida-Tallina keskhaiglas Pesamuna sünniga. Meie teine laps, Pesamuna, valis sündimiseks sama kuupäeva, mis minulgi- 21.märts. Terve aasta saime igas kuus minisünnipäevi pidada ja kooki süüa- hämmastav, et nüüdseks on Pesamuna juba lasteaialaps ning asjalik väike peremees.

2016.aasta aprilli lõpu poole alustas Peremees kilekasvuhoone ehitamist. Ilmselt poleks meil kasvuhoone ehitamine niipea veel päevakorda tulnud kui me poleks Peremehe kolleegilt raami saanud. Kasvuhoone raam vajas veidi kohendamist-värvimist ning vundament tuli ka teha (vanadest betoon-elektripostidest, mille tõi meile Selli* maalt Peremehe isa). Kogu ettevõtmine võttis aega paar nädalat ning maksumus ca 70 eurot. Raha nõudis metallivärv, plastik kasvuhoone otstesse, veidi kruve ja kile (5-6eurot).

*Selli maa on Peremehe ema sünnikodu, mida meie Poja hakkas seal elanud hundikoera nime järgi hüüdma. See nimi on meil kasutuses siiani, kuigi koer on juba kutsude paradiisis.

21.mail langetasid Peremees ja tema isa (Peremehe õde ja õemees olid ka abiks) maha ühe suure, seest täielikult mädanenud saare puu, mis ohustas elektriliini. Küll see oli alles õnnelik langetamine. Puu kukkus täpselt puukuurist mööda (ca 10-20cm jäi vahet), kuigi arvestatud oli, et kukub veidi teisele poole.  Puukuuri katuse nurga eterniit sai veidi viga, aga selle sai välja vahetada. Langetatud puust sain endale ka lahedad pakud lillepottide alusteks. Aastakese hiljem lõhkusin neid seest tühjemaks ning sealt tuli välja hulgaliselt priskeid, valgeid tõuke…“Hea proteiin” nagu ütleks Bear Grills.

Juulikuu puhkuse ajal ehitasid Peremees ja ta isa meile maantee poole aia ette. Kui pilte vaadata, siis Poja aitas ka. Immutatud puitmaterjali tellisime Palivere Kestvuspuidust. Metallpostid olid Peremehe isal olemas (väga suur kokkuhoid ca 600-700eurot), vanasti ju ei visatud head kraami ära ning hoiti alles. Väravad keevitasid nad ka ise kokku. Aed läks maksma umbes täpselt 500 eurot (258 aialippi 290€, 5×10 prussid 80meetrit 125€, hinged väravatele 6tk ca 60€, lisaks naelad ja metallivärv Hammerite postidele). Aed sai väga ilus 😉 

Kuna me oleme avastanud, et ise saab väga head koduveini teha , siis sügise poole oli Peremehel vaja kappi, kuhu see hoiustada. Mina pakkusin talle ühte kuuri all olevat vana, mis kunagi oli mu vanaemal kasutuses elutoas telekaaluse kapina, seal hoiti ka ravimeid ja õmblusniite. Aastaid hiljem kapi ust lahti tehes oli ikka tunda sellist kirbet rohtude lõhna. Kapp vajas veidi nühkimist, uus lakk peale, uued uksenupud külge ja tulemus sai ilus. Veinid said endale panipaiga.

Tellistest ja mördist tehakse maja, aga naer ja lapsed teevad sellest kodu. /Iiri vanasõna/

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.