Aed, Kodulood

Tegus aasta 2014- maja soojustamine, aiatööd, ise tehtud palklaud ja nii edasi…

2013.aasta teine pool möödus linnulennul. Kogu vaba aeg, mis palgatööde kõrvalt jäi, kulus maja peal askeldamistele.  Korralik tempo oli koguaeg peal, eriti detsembris. Kui lõpuks oma koju kolisime, vaatasime Peremehega üksteisele otsa ja ohkasime:”Lõpuks ometi..”. Mõnes mõttes kergendatult, et lõpuks oleme omas kodus, teises mõttes ootusärevalt. Oma majas elades ei saa töö kunagi otsa. See oli alles algus..

2014.aasta algus oli rahulik ning suutsime veidikeseks aja maha võtta. Kevade saabumisega tuli ka meil endal uus hingamine ja energia. Veebruaris värvisime pliidi juures seina sees oleva kapi (ehituse ajal otsustasime selle alles jätta) effektvärviga ära ja Peremees tegi sinna uued riiulid. Sellest sai maitse- ja kuivainete hoidmise koht.

Märtsi kuus sai puid tehtud ja riita laotud. Puude tegu on töö millest puuküttega majas ei pääse. Sooja saab lausa mitu korda. Metsas saagides, puid koju vedades, puid lõhkudes, puid ladudes, puid tuppa viies, ahju küttes ja lõpuks tuhka välja viies. Seega, tasub enne korralikult mõelda, kas ikka tahetakse puuküttega maja või eelistatakse mugavust. Aprillis 2014 tapeetisime köögi ja magamistoa ühe seina ära.

Kevadel oli õige aeg hakata ka õues toimetama ja elupuid istutama. Elupuud “Brabant” ostsime Bauhofist, kusjuures suurema osa kinkisid meile Peremehe vanemad. 4 tükki istutasime vana lumimarja põõsa asemele sauna ette (päris korralikult tuli vaeva näha, et need juurevõsud kõik välja juurida). Kuna sel ajal olime minu vennaga maa jaganud pooleks (kasutusloa teema, millest olen varem kirjutanud), siis istutasime nö piiriks ka pika elupuude rea. Panen hiljem Instagrami pildi, milliseks on need elupuud tänaseks kasvanud ja vaatepilt on veidi muutunud võrreldes 2014.aastaga.

Ühel alloleval pildil on näha ka veel vana värav, mis lihtsalt oli selleks, et lapsed otseselt sõiduteele ei saaks joosta. Ka see vaatepilt on oluliselt muutunud. Need elupuud, mille istutasime värava juurde on nüüdseks juba välja juuritud ja lõkkesse visatud.

2014 kevad

Mais tegi Peremees vannituppa (ajutise, mis nüüdseks on juba viiendat aastat oma kohal) valamukapi, sinna maani ei olnud meil vannitoas valamut paika pandud. Õnneks sai siis see ka paika.

Aeda tegime Pojale uue liivakasti. Valmis vanast tünnist diivanilaud ja vana kummut sai uuenduskuuri. Aeda sai veel tehtud palkidest lauad. Täiskasvanutele ja ka pojale.

Juulis algas vana voodrilaua vahetus ja maja soojustamine. Terve juulikuu puhkus kuluski sellele tööle. Vana vooodrilaud maha, soojustamine, uute laudade kruntimine, värvimine. Sel aastal oli juulikuus väga kuumad ilmad, mis tegid töö tegemise päris raskeks.

Juulis käisid meil ka minu tolleaegsed kolleegid soolaleival ning tõid 4 õunapuud- Valge Klaar, Sügis Joonik, Talve Nauding ja Suislep. Istutasime need kenasti maja taha põllule kuhu plaanisime uue viljapuu aia rajada.. Tänaseks st 2019-ndaks aastaks pole kahjuks neist puudest midagi järgi. Jänesed ja metskitsed tegid oma töö.

Maja voodrilaua panek venis otsaga ka augusti kuusse. Lisaks oli vaja juba seinas olevad lauad teist korda üle värvida (pigem kolmandat isegi, algul valge krunt, siis kollane kiht ja seinas veel üks kollane kiht).

Augustis-septembris pani Peremees akende ümber ka pruunid piirdelauad ja akende alla neeluplekid.

20140929_192636.jpg

Sügisesed tööd tahtsid ka tegemist- lehtede ja tõrude riisumine jm (seda teeme igal aastal). Oktoobris tapeetisime ülejäänud magamistoa ära. Novembris plaatis Peremees köögi valamu taguse seina ära. Novembri lõpus tapeetisime elutoa poolsed seinad.

Detsembri alguses tapeetisime Poja toa ära. Ja oligi taaskord aasta möödas. Saime jälle jõule pidada ja tehtud tööst rõõmu tunda. Selline “rahulik” aasta.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.