Kodulood

Esimesed jõulud oma kodus

Väga paljud meist unistavad oma kodust ja sellest mõnusast, soojast kodutundest. Kohast kus võid olla sina ise, teha, kujundada kõike nii nagu ise heaks arvad ja endale meeldib. Iga kodu oma elanike nägu ja meie oma alles areneb.

Meie esimene öö päris oma kodus oli 23.detsember vastu 24.detsembrit 2013. Vaatamata sellele, et asjad olid laiali, pappkastides, köögis ja vannitoas ei olnud veel kraanikaussi, duššinurk oli ühendamata, oli minul üle pika aja jõulurõõm südames. Pidime küll paar päeva elama nagu siis kui elasin siin koos vanaemaga- vesi tuli ämbriga kaevust, nõusid pidi pesema kaussides, solk läks wc potist alla (vanaemaga elades oli meil solgiämber) ja vetsus käies valasime ise vett peale. Vanaema ajal oli meil kuivkäimla rehe all, seega ikkagi suur luksus oli soojas vannitoas (vanas sahvris) käia.

23.detsembri õhtul käisime mu tädi juures jõuluõhtul, samas külas, vahemaa meie vahel on ca 3km. Peremehe isa jäi meie juurde ahju kütma ja veel veidikeseks nokitsema (pani paika köögi valamu segisti). Tädi juurest jõudsime tagasi kuskil kümne-üheteist ajal õhtul, Poja (siis 3-aastane) oli nii väsinud, et juba magas kui koju jõudsime. Toad olid mõnusasti soojad ja saime Poja vaikselt meie voodisse teki alla sättida.

Mina ja Peremees hakkasime asju lahti pakkima. Peremees pani tv alust kappi kokku, mina sorteerisin teisi asju. Kui juba telekas paika sai (öösel 1-ajal), siis oli täitsa kodune tunne. Naljakas, eks? Kuidas saab telekas koduse tunde tekitada, aga see on miski, millega olime eelnevalt harjunud. Asjade pakkimisel oli meil taustaks jõulumuusika ja vaatamata väsimusele (pingelangusele), olime õnnelikud. Enam ei pea me ju kolima.

24.detsembril ärkasime kolmekesi esimest korda oma kodus. Kütsime ahju ja pliiti, pakkisime veel asju lahti.  Jõulu esimese püha veetsime Peremehe sugulaste juures ning 26.detsembril jõudsime koju tagasi. Siis aitas Peremehe isa meil köögi segisti, veeboileri, wc poti ja duššinurga veega ühendada. Meie Pojaga küpsetasime esimest korda oma kodus piparkooke ja kui piparkoogid valmis said, sain ka esimest korda köögi kraanikausis nõusid pesta (Küll ma olin õnnelik! Nüüd kui pean pidevalt nõusid pesema, siis ma küll enam nii õnnelik pole). Aina kodusemaks läks.

Kuigi esimesed jõulud oma kodus olid hästi tegusad, on need kõige erilisemalt meelde jäänud. 2013.aasta lõpus saime aja maha võtta ja lõpuks tehtud töö vilju nautida ning rahulikult uusi plaane teha. Aastaid tühjana seisnud ja lagunenud maja sai uue hingamise. Ikkagi jõudsime jõuluks koju.

Üks mu lemmikuid jõululaule on alati olnud Chris Rea- Driving home for Christmas. Ilmselt ikkagi tähendusega.

Kõik hinged igatsevad kodu järele. Omada ühes kohas tugipunkti, turvalist sadamat, mis ootaks neid, ükskõik kui kaugele nende uitamised neid ka ei viiks. /Charles de Lint/

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.