Aed, Kodulood

Eeltööde algus ja vargad…

Majas sees alustasime seinte ja lagede puhtaks tegemist tegelikult juba 2011.aasta sügisel. Siis jõudsime endise suure toa seinad vanast tapeedist puhtaks teha. Eks Peremees pidi palju üksi tegema, kuna mina tegelesin siis rohkem Pojaga, kes oli aastane. Sellegi poolest sai ka Poja käed külge panna, vähemalt vehkis ta ükskord rehaga kui Peremees koos sõbraga vana puitkraami põletas..

Elus tuleb kõik siis kui tulema peab ja paariks aastaks jäid meil lammutustööd pooleli. Otsustavaks sai rahapuudus- siis ei oleks me vajalikku summat laenu saanud, kuna meie sissetulekud polnud piisavad.

Niikui oli kindel, et pank meile laenu annab, läks kibekiireks töö rügamiseks. Üks paras ettevõtmine vanas majas on kogu vana kraami sorteerimine ja ära viskamine. Kuna meil ei olnud aega eriti mõelda, mida alles jätta, siis nüüd tagant järgi meenutades viskasime kindlasti ka väga palju häid asju ära. Mingi väikse osa vanakraami jätsime alles, mida sain hiljem maha müüa ja tänu sellele veidi remondifondi raha juurde (mõnikümmend eurot, aga asi seegi). 

Koristamise käigus tuli majast seest vana mööblit, suurtes hunnikutes riideid, jalanõusid, nõusid.- kõike, mis omal ajal vanaemale eluks vajalik oli ning rohkemgi veel. Mäletan, et vanaema vanu kitleid ära visates tundsin tegelikult meeletut kurbust ja igatsust. Mõne riideesemega meenus vanaema olek ja elurõõm kohe eriliselt, kuid neid alles jätta? Polnud enam mõtet. Kuna elasin mõned aastad siin samas majas koos vanaemaga, siis leidsin ka enda kooliaegseid vihikuid ja mõned võlts Barbi nukud, mis olid aastatega seistes oma ilu kaotanud. Ja pubekaea päevikud! Jeerum. Mida kõike põnevat sealt lugeda võib 😀

Vana kola ja sodi ei piirdunud ainult majaga. Lisaks olid kuurialused, pööning ja rehealune igasugu prügi täis. Vanasti ju ei olnud siin prügiteenust, vana praht visati kuuri alla, põõsasse või isegi maeti maha. Siiani ja ilmselt veel aastaid kasvab vana taarat, riideid ja muud „varandust“ maa seest välja. Ma ei teagi kui palju olen siit roostetanud konservikarpe leidnud…

DSCN3167
Peremees ehitas selle pingi, et kui suvel grillimas käisime, siis oli kuhu end toetada. See oligi meie grillimiskoht- õunapuu all
110820131362
Puukuur, mis oli otsast-otsani prügi täis
DSCN3164
Suvi 2010. Liivakast ootas juba siis mängijaid. Peremees ehitas liivakasti selle mõttega. et mu vennapoeg saaks selles mängida, aga paraku jäi see ilma liivata ning aastateks seisma. Vaikselt laiendasime niidetavat ala ka.

Mul on üks lillepeenar, mille rajasime paar aastat hiljem vana sirelipõõsa asemele. Niikui sinna labida maase lõime, käis muudkui kolks-kilks. Oleks siis rahapajagi leidnud. Vanu kalosse, saapaid, klaasikilde, mantleid isegi..Loodus on selle prügi lihtsalt nö alla neelanud, aga meie kaevame jälle välja.

Esialgu kogusime äraviskamisele kuuluvad asjad rehe alla (elamuosa oli vaja tühjaks saada) ning siis oli selge, et ilma suure pürgikonteinerita pole midagi teha. Hunnikud ulatusid laeni. Sügise poole tellisime Multilifti 15 kuupmeetrise konteineri, mis sai pilgeni täis ja väike kuhigi peale. Maksma läks see lõbu veidi üle 300 euro.

Tühjalt seisev maja meelitab ligi soovimatuid tegelasi

Selle aja jooksul kui me siin ei elanud, käidi ka majas sees. Ükskord suvel (2007.a.) olid aknad lihtsalt eest ära tõstetud, aga vähemalt ei lõhutud! Ega siit ju midagi võtta ka polnud peale vana veekeetja, mida ühel hetkel enam köögilaua peal polnud. Tol ajal sai ka politseisse avaldus tehtud sissemurdmise kohta, aga nagu ikka nende asjadega, ei olnud piisavalt tõendeid ja uurimine lõpetati. Veekeetja väärtus oli tol ajal ca 150 krooni, kuid ega me seepärast avaldust teinud, pigem nagu põhimõtte asi. Tegelikult üks väärtuslik asi siiski varastati (täpselt ei teagi, millal, kuna käisime siis siin harva)- mu vanaema vana Singeri õmblusmasin. Sellest on mul siiani väga kahju. Ma omal ajal sain lihtsamad õmblustööd sellega tehtud ja pealegi oli see mälestus vanaemast. Aga eks siis nii pidi minema.

Teisel korral oli lõhutud eeskoja aken ja sealt majas sees käidud. Kuigi teadsime, et majast pättidel midagi võtta polnud, oli vastik ja kõhe tunne ikkagi…Panime lõhutud klaasi asemele vineeritüki, et tuul ja lumi täitsa majja sisse ei puhuks.

Kolmas kord jäi isegi üks pätt meile vahele. See oli vana-aasta õhtul, aastal 2008. Poja polnud siis veel sündinudki. Sõitsime meie majast mööda ja märkasin, et värav on lahti. Peremees pööras auto ringi ja niikui tee otsast sisse keerasime, pani üks tume kogu eeskoja nurga tagant jooksu nagu oleks tuli takus. Peremees jooksis järgi, mina ka, ise samal ajal politseisse helistades..Üle põllu Taebla poole..Minul sai võhm otsa ja läksin maja juurde tagasi. Politsei tuli päris kiiresti. Peremees muidugi jälitas seda pätti edasi. Pätil sai ka võhm otsa ja siis nad jalutasid, pätt paarsada meetrit eespool ja Peremees järgi. Mingi hetk puges pätt metsa varju. Õnneks detsembri kuus on väga hästi metsas näha, kus keegi end „varjab“. Peremees ootas politsei ära ja pätt võeti kinni. Tuli välja, et ta on kuskilt Koplist päris kaak (alkohoolik-narkomaan), oli eelmisel õhtul Haapsalust ühest keldrist magamast leitud ja alles paar tundi enne meie actionit politseist lahti lastud.

Mees oli jõudnud meie eeskoja aknalt vineeritüki eest lükata ja aknalaualt ühe vana käterätiku ning fliisi kotti toppida. Ohjah, isegi veidi kahju hakkas inimesest. Mida siin ikka uurida, süüdistust me ilmselgelt ei esitanud. Olgu öeldud, et elasime ise sel ajal Tallinnas Stroomi ranna lähedal Kolde puiesteel ja paar nädalat hiljem nägime seda sama tegelast Sõle tänaval koos sõbraga vastu jalutamas. Tundis vist ära, jäi otsa vaatama…Võttis veidi kõhedaks küll, aga õnneks midagi ei juhtunud. Kiirendasime lihtsalt sammu 😀

Lisan pilte majast ja aiast, mis meie tulevast kodu ümbritses.

DSCN5057
2010 lillepeenar
DSCN5058
Majaesine. Lillepeenrad, millest tänaseks on vaid pildid 🙂
DSCN5060
Värava juures oli suur jasmiini põõsas.
DSCN4772
2009.aastal. Aknaklaasid on härmas ja eeskoja üks aknaruut asendatud vineeriga. Käisime lihtsalt veidi lund lükkamas.

DSCN4767

DSCN4764
Vana salvkaev, sealt sai ämbriga joogivett

DSCN4763

DSCN4762
Talvine liivakasti vaade

DSCN4761

DSCN4776
Siit on näha vana aiaväravat
2
2011.aasta Poja rehaga korda hoidmas

Minult varastatakse täpselt samuti nagu teisteltki, kuid see on hea märk, mis näitab, et on, mida varastada. Katariina II

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.